ا��ک��ین ا��ز م����بر��ر��ن و ��زر����ر���� س��ست�� ک���� ������م�� ��بمس����ها

دانلود اصلاح مشکل کیبورد فارسی در ویندوز XP و ویستا

می دانید که از ابتدای اضافه شدن کیبورد فارسی در محصولات مایکروسافت که در ویندوز 2000 بود این کیبورد با کیبورد استاندارد فارسی در ویندوزهایی که با استفاده از فارسی سازها فارسی شدند متفاوت بود. این اختلاف حتی در ویندوز ویستا نیز به چشم می خورد.

این کیبورد مشکلاتی دارد. از جمله اینکه:

1-  جای حروف "ژ" و "پ" نادرست است.

2- فاصله مجازی وجود ندارد.

3- حرف "ی" در هنگام استفاده از فونتهای فارسی به صورت جدا نوشته می شود

و ...

 

 

 

با استفاده از این برنامه می توانید دو کیبورد استاندارد فارسی را به ویندوز اضافه کنید و در هر محیط کیبورد مناسب را استفاده کنید.

 توضیحات فایل PDF همراه برنامه را بخوانید.

 از یک کیبورد برای جستجو در اینترنت و سایتهای مختلف با "ی" فارسی و دیگری برای تایپ با فونتهای فارسی با "ی" عربی استفاده کنید. برای استفاده از فارسی ساز آفیس نیز باید از "ی" فارسی که در واقع در کیبورد مایکروسافت قرار دارد استفاده کنید.

 از این برنامه می توانید برای اضافه کردن کیبورد فارسی استاندارد به ویندوز ویستا نیز استفاده کنید.

 بعد از نصب هر کیبورد باید از قسمت Regional and Language Options و در سربرگ Language با کلیک بر روی Details کیبورد نصب شده را اضافه کنید. در ویندوز ویستا نیز باید مراحل را به روش مشابه انجام دهید.

 روی لینک زیر کلیک راست کرده و گزینه save target as را برای دانلود فایل انتخاب کنید و اگر از نرم افزار تخصصی برای دانلود فایلها استفاده می کنید پس از کلیک راست روی لینک زیر این فایل را با برنامه تخصصی خود دانلود کنید. 

به عنوان مثال اگر از برنامه دانلود internet download manager استفاده می کنید پس از کلیک راست روی لینک زیر گزینه download with IDM را برای دانلود فایل انتخاب کنید.

پسورد : www.softgozar.com

دانلود

نوشته شده در تاریخ شنبه 28 فروردین 1389    | توسط: hm mu    |    |
نظرات()